گزارشات طبیعت گردی و کوهنوردی

از ماسوله تا لاسه سر

سفری مجازی از ماسوله تا قله لاسه سر

از ماسوله تا لاسه سر:

لاسه سر به ارتفاع 2620متر از سطح دریا  از قلل خط الراس جنوبی ماسوله است.بقیه قلل این خط الراس عبارتند از آسمانکوه،گدوک،دوخون و خربو.از پرترددترین مسیرهای صعود به این قله ،مسیر ییلاق کوهروبار است.برای صعود به این قله از ماسوله باید حدودا 1800 متر ارتفاع گرفت.به همین خاطر چه در تابستان بخاطر گرما وچه در زمستان بخاطر باد و برف ویخبندان مسیر،پیمایش این مسیرهمچین راحت هم  نخواهد بود.

این صعود در تاریخ26مهر1401 و در معیت دوتن از دوستان انجام شد.زیبایی های مسیر را در قالب عکسهای زیر با بینندگان و خوانندگان مطالب این سایت به اشتراک میگذارم.

نمای شهر ماسوله از ارتفاعات مشرف به آن در صبح روز صعود
اسبهای وحشی که در تپه های پائین دست در حال چرای صبحگاهی بودند.با دیدن ما، پشت سرما راه افتادند و تا چراگاه دلخواه خود رسیدند و آنگاه از ما جدا شدند.
و حالا اولین لحظات طلوع خورشید و نمایی از مسیر اطراف
نرسیده به ییلاق کوهروبار ودر منطق ایی موسوم به سه روبار محل تلاقی سه رودخانه است که آبهای بالادست را جمع آوری واز طریق دره ماسوله به دریا منتقل میکند.در هر فصلش زیباست مخصوصا این فصل واین ماه که موعد خداحافظی تابستان و پادشاهی فصل رنگها وبرگها وآب وآئینه یعنی پائیز است.
و اینجا روی قله.قله ایی که بازهم تابلواش مورد تارج باد قرار گرفت.
آقا صفری کوهنورد پیشکسوت و مطمئن در پیمایشها
آقای محمدی یار قله هاوقلبها
تک درختم سوخت،نگذار جنگل بسوزد(بمیرد)!
مسیر برگشت و انار کوهی
وقتی دوستان در پی تناول و چیدن آلوچه عسلی کوهی بودند من در پی جلب اعتماد این پروانه خوشرنگ و شکار این صحنه…!

پارس گیلدا

از ماسوله تا لاسه سر

مطالب بیشتر در همین زمینه

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا