گوناگون

الفبای کاسبی

پیرمرد هندوانه فروش و الفبای کاسبی

الفبای کاسبی:

الفبای کاسبی

پارس گیلدا

اینکه برخی فکر کنند در کار خود متخصص و خبره هستند امر تازه ایی نیست.تداوم حضور در یک شغل و حرفه و کسب تجربه در زوایای آن کار در طی سالیان متمادی چنان اعتماد به نفسی به بعضی از انسانها میدهد که خود را بی نیاز از هر گونه آموزش وتجربه و دانشی دانسته و به آموخته های خود بسنده میکنند.برخی نیز مرتبا در حال تلاش برای یاد گیری و افزایش دانش و آگاهیهای خود در زمینه حرفه و شغل خود هستند و هرگز  خود را بی نیاز از هیچ آموزشی نمیبینند.

در موضوع کسب و کار شاید مشاهده برخی روشهای پیشبرد کارها برای افراد نا اشنا،بسیار شگفت انگیز باشد.مثل همین روشی که در مطلب بالا ذکر گردید.در وهله اول اینگونه استنباط میشود که پیرمرد فروشنده دچار خبط وخطا در محاسبه گردیده است.ولی چنانچه دقیق شویم،مخصوصا استدلال او را تحلیل کنیم خواهیم یافت که بسیار هم تیزهوشی و ذکاوت در این تصمیمش نهفته است که حاصل سالها تجربه و آموختن فن وفنون روشهای کاری ست.

این مطلب مخصوصا برای شروع کننده وبه اصطلاح امروزی ها استارت آپها باید بسیار جذاب وآموزنده باشد.استفاده از این نوع ابتکارات در زمینه های کاری میتواند موفقیت روز افزونشان در زمینه حرفه مربوطه را تظمین کند.

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا