گزارشات طبیعت گردی و کوهنوردی

اوج و حضیض

اوج و حضیض یا فراز و فرود

اوج و حضیض:

فراز و فرود

شما حسابشو بکن در منطقه ایی کوهستانی یکساعت تمام تلاش بکنی تا از یک شیب نفسگیرخودتوبالابکشی و همین مدت، زمان صرف کنی تا از آن شیب سُری لغزنده پائین بیایی.چراکه باید از این پل که روی رودخانه ته دره بسته شده عبور کنی و به آن طرف دره بروی .دوباره از شیب آن طرف با همان زمان بالا بروی تازه برسی به ارتفاعی که سه ساعت قبل در آن نقطه قرار داشتی!.

اینکه میگویندهراوجی یک حضیض و هر حضیضی یک اوجی به همراه داره همینجاست.مشروط به اینکه درراه نیل به هدف استواربمانی وسریعا نومیدنشوی و تلاش و تلاش وبازهم تلاش کنی!.

با تلاش دو چندان دستیابی به اهداف قطعی ست.

فرازها و فرودها

زندگی ما انسانها سرشار از این بالا و پائین هاست.نه در اوجش باید مغرور بود که به آنی ممکن است به حضیضی ختم گردد. ونه در حضیضش باید نومید شد که میتواند در پی اش اوجی به همراه داشته باشد.مهم این است که حرکت در مسیر زندگی هدفمند و توام با برنامه باشد.اوجها و حضیضها،فرازها و فرود،بالارفتنها و پائین آمدنها در راستای نیل به هدف امری ست عادی.

از آبشار آموختم که موقع سقوط هم میتوان با عظمت و زیبا بود.

 

عکس: زمستان ۹۳،گیلان،املش،منطقه فیاب

پارس گیلدا

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا