اجتماعی

ایا واقعا تقلب توانگرکندمردرا

ایا واقعا تقلب توانگرکندمردرا:

یکی از بدترین شکل روابط اجتماعی در هر جامعی، مخصوصا جوامعه در حال توسعه که باعث هدررفت منابع و ایجادموانع در راه توسعه و ترویج دروغ و بدگمانی و هزاران هزار آفت اجتماعی دیگر میگردد، تقلب است..!

تقلب، زشتترین شکل ارتباطات اجتماعی ست .اینکه آدمها باهم وبا حاکمیت و بلعکس یعنی حاکمیت با آدمها صادق نباشند!

اینکه برای قبولاندن ناحق به جای حق،اینکه برای انتصابات وانتخابات،اینکه برای برخورداری از هر امتیاز اجتماعی و شغلی و پیشرفت فردی و حزبی و خانوادگی و….به تزویر وتقلب و ریا متوسل بشوند.

فاجعه آنجاست که متقلبان خودشان مصادر امورباشند. آنوقت برای موجه جلوه دادن رفتار شنیع خود به تصویب وتدوین آئین نامه و ضوابط من دراوردی متوسل میگردند!.

طبعا نخبگان جامعه و فرهیختگان و صالحان که این رویه را برنمی تابند. حاشیه نشین میشوند وزمام امور جامعه بدست متقلبان می افتد.در این شرائط همه منابع ذیقیمت جامعه هدم و نابود میگردد وامیدی به پیشرفت چنین جوامعی نخواهدبود…!

ایا واقعا تقلب توانگرکندمردرا

ازبارزترین خصیصه های جوامعه توسعه یافته توجه اکید متولیانشان به استاندارد سازی کُنشها در همه عرصه هااعم از اجرایی،تقنینی و قضائی و اصولا سیاست های راهبردیست.

تقلب در نظام آموزشی و مدرک سازی، سنگ بنای همه نابسامانیهای مدیریتی ممالک در حال توسعه است.
در جوامع توسعه یافته اهمیت صداقت و سلامت کاری آنقدر مهم و اساسی ت که در بسیاری از موارد اولین دروغ واولین تقلب آخرین آن خواهدبود .چنان مجازات سنگین و محرومیت از حقوق فردی و اجتماعی گسترده ایی برای نفر خاطی وضع میگردد که اصولا فکر کثیف تقلب ورابطه بازی در مخلیه هیچکس خطورنخواهد کرد.

مدیران و متولیان امور اجرایی یک جامعه اگرواقعا به پیشرفت و ترقی ورفاه روزافزون جامعه خود و سرنوشت نسل آینده علاقمندند یکبار و برای همیشه باید تکلیف خود واحاد جامعه را با این پدیده مخرب مشخص بکنند. چراکه در غیراینصورت آنچه که اتفاق خواهد افتاد قابل کنترل نخواهد بود.

تقلب نه تنها مرد را توانگر نمیکند بلکه اسباب عقب ماندگی و فقر و توسعه شکافهای عظیم اجتماعی را فراهم و چنان بلای خانمان سوزی متوجه جامعه میکند که تروخشک با هم و یکجا خواهند سوخت.

ایا واقعا تقلب توانگرکندمردرا

یکی از استادان دانشگاه در آفریقای جنوبی میگوید:

“برای نابودی یک ملت نیازی به حمله نظامی و لشکر کشی نیست.
فقط کافیست سطح و کیفیت آموزش را پائین آورد و اجازه تقلب را به دانش آموزان داد.
مریض به دست پزشکی که تقلب میکند خواهد مرد.
خانه ها به دست مهندسی که موفق به تقلب شده ویران خواهد شد.
منابع مالی را به دست حسابداری که موفق به تقلب شده ، از دست خواهیم داد.
انسانیت به دست عالم دینی که موفق به تقلب شده میمیرد.
عدالت به دست قاضی که موفق به تقلب شده ضایع میشود.

سقوط آموزش پرورش = سقوط یک ملت”

براستی ایا تاکنون به عواقب این پدیده شوم که اثرات انها روزانه حداقل در چند مورد متوجه ما و زندگیمان میشودفکرکرده ایم..!

پارس گیلدا

ایا واقعا تقلب توانگرکندمردرا

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا