محیط زیست

بزرگراهی درهلند سازگار با محیط زیست

جاده‌ای زیبا که با مهندسی طبیعت و عمران اجازه تخریب محیط زیست را هم نداده‌اند.

بزرگراهی درهلند سازگار با محیط زیست:

شاهکار علم مهندسی در تلفیق نیازهای توسعه با در نظر داشتن ضروریات زیست محیطی

بزرگراهی درهلند سازگار با محیط زیست:

در دنیای امروز قطعا در هیچ کجا مدیران نمیتوانند به بهانه در نظر داشتن دغدغه های زیست محیطی ملزومات توسعه شهری و بین شهری را نادیده بگیرند .در عین حال همچنین نمیتوان به بهانه توسعه،  محیط زیست را نابود و جنگلها را تخریب و رودخانه هارا خشک کرد.فرایند توسعه باید بطور متوازن و با درنظر داشتن همه جوانب کار به اجرا در آید.گرنه مشکلات عدیده ایی را سبب خواهد شد.

تفاوت نوع توسعه  در کشورهای مختلف بوضوح قابل مشاهده و ارزیابی و نتیجه گیری ست.آنچه که در کشورهای در حال توسعه از بابت توسعه سدسازیها و راهسازیها و ایجاد کارخانجات چوب و کاغذو پروژه های انتقال آب و احداث کارخانجات و صنایع سنگین میبینیم مساویست با جنگل تراشیهای بیحد وحساب،خشک شدن تالابها و مردابها و رودخانه ها و…

بلعکس در کشورهای توسعه یافته که الگوی توسعه بر پایه مطالعات علمی و نیازهای منطقه طراحی و اجرا میشود همه جوانب مورد نظر بوده و اینگونه نیست که صنعت فدای محیط زیست گرد و یا محیط زیست نابود شود بلکه صنعت پا بگیرد.

پارس گیلدا

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا