دانستنیها

تست سی ثانیه ایی

تست جالب سی ثانیه ایی

تست سی ثانیه ایی:

این مطلب را تا آخر بخوانید. در این 30 ثانیه که تست را انجام میدهید به اتفاقی که می افتد کمی فکر کنید. به سوالات زیر به سرعت پاسخ دهید : نتیجه چیست؟
اگر واقعا میخواهید درست کار کند :
1- پرسشها را خیلی سریع جواب بدهید.
2- گزینه آخر را هم خیلی سریع و بدون فاصله زمانی انتخاب کنید.
2+2
4+4
8+8
16+16
حالا :
خیلی سریع عددی بین 12 تا 5 انتخاب کنید. انتخاب کردید؟
حالا  بروید پایین
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
عدد انتخابی شما 7 بود؟.
باید 95% عدد 7 باشد نه اینکه آخر را یک لحظه دیده باشید. میتوانید بدهید یکی از اطرافیانتان هم این را تست کند.  این آزمایش توسط یکی از محققان برجسته در زمینه مطالعات ذهنی در امریکا، پرفسور “مک کین” انجام شد.در این آزمایش با طرح 4 سوال اول ذهن شما شرطی شده و در هنگام انتخاب عددی بین 12 تا 5 ابتدا ذهن این دو عدد راجمع می کند یعنی 17 ولی 17 بین دو عدد12 تا 5 نیست.
ذهن اتوماتیک به عدد 7 می رسد که از 5 هم بزرگتر است.این آزمایش انقلاب بزرگی در آزمایشات رفتاری ذهن نسبت به آموخته های ما از دوران کودکی و اجتماع و آن چیزی که شبانه روز از طریق رسانه ها به ما میرسد ایجاد کرده است.

طبق نتیجه تحقیقات مردم وقتی ذهنشان شرطی شد از انتخاب یا تفکر در جهت دیگر می ترسند.و در دراز مدت استقلال فکری هر کس مسائل پیرامونش می شود نه تفکرات واقعی خودش.

به گفته دانشمندان: بیشتر فکر کنید و از بیان نتایجی که می رسید نترسید!

پارس گیلدا
تست سی ثانیه ایی

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا