گزارشات طبیعت گردی و کوهنوردی

جاذبه های مسیر قله توریشوم

عکسهایی از صعود مورخ دهم دیماه 1400

جاذبه های مسیر قله توریشوم:

در خصوص قله توریشوم ماسوله مطالب زیادی در همین سایت نوشتم.اینجا قصد ندارم که همانها را تکرار کنم.در انتهای صفحه لینک مطالب را قرار میدهم. چنانچه خوانندگان مخترم دوست داشتند میتوانند رجوع کنند.در اینجا قصدم قرار دادن چند عکس از جاذبه های مسیر است در صعود مورخ دهم دیماه 1400 .

اینجا کمی مانده به ییلاق زودل سر است.حوالی ساعت هفت ونیم صبح که خورشید طلوع کرده و هنوز به زمین نرسیده وفعلا به قله سلام داده است.
همان توضیحات عکس بالا.شهر ماسوله و روستاهای پائین دست کلا پوشیده در مِه صبحگاهی
اینجا ییلاق توریشوم است.درست پای قله.در اغلب فصول سال این آبگیر آب دارد.آب آن ماحصل بارش باران یا ذوب برف هاست.آلان هم که میبینید یخ بسته است.برخی دوستان جرات کردند ورفتند روی آن عکس گرفتند.در هر فصلش اینجا زیبا و دیدنی ست.
اینجا هم که خود قله توریشوم وخط الراس زیبای آن است.سمت راست عکس ماسال وتوابع آن واقع است
موقع برگشت از مسیر شیبداری پائین آمدیم موسوم به خاله(خاله به گویش محلی های آن منطقه به مفهوم دره.کما اینکه در نواحی دشت گیلان به مفهوم تکه یا پاره هم اتلاق میشود مثل  هنده خاله).این عکس را در جنگل حین استراحت گرفتیم.راه ما نزدیک شد ولی ناخنهای پاهایمان…!
این گلهای زیباموسوم به گل برفی مربوط به همان منطقه توضیحات عکس بالا هستند.در لینکی که در زیر معرفی میکنم توضیحات جامعی در مورد گل برفی ذکر شده است.هر چه باشد دیدنش در این فصل سال در جنگل زیباست.
اینجا هم که انتهای برنامه بود وجایی که بهار و پائیز تلاقی کرده بودند..!

پارس گیلدا

توضیحات در مورد گل برفی

جاذبه های مسیر قله توریشوم

لینک گزارش صعودهای مورخ

15-10-97

 4-12-97

  27-10-98

 

 

 

 

 

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا