اجتماعی

خلق را تقلیدشان بر باد داد..!

خلق را تقلیدشان بر باد داد..!!

بدرستی نمیدانم توصیه به تقلید از چه زمانی در فکر وفرهنگ ما ایرانیان رسوخ کرده است، ولی با توجه به این شعر زیبای مولانا ، مطمئناً نباید زیاد ریشه دار باشد…..!

به هرحال چه فرقی میکند،تقلید تقلید است وبد وبرباد دهنده وهیچ توجیه واما واگری ندارد….!
چه انها یعنی آن نسل که به تقلید از عده ایی( که به گمان وباورشان پاک و مطهر وعالمانه فکر میکردند!)، نخوانده وندانسته، عنان اختیار بر کف دیگران نهاده و انقلاب را بر اصلاح و تدبیر و تامل وتعقل ترجیح دادند وچه اینان یعنی این نسل که در رد گذشته و بازهم به تقلید از هرچه رسانه و غیررسانه،کس و ناکس(بخوانید ناکث) انواع مد و رفتارها و گفتمان رکیک وتقلب و بی فرهنگی وبیگانه زدگی ولاابالی گری وفرار از علم وتدبیر واندیشه ودانش را ترویج و ترغیب و تشویق میکنند؟!
بله دقیقاً فرقی ندارد ، بلکه فقط مقلَد تفاوت دارد….!!
امروز که به گذشته نگاه میکنیم واعترافات و ندامتهای بزرگان گذشته ساز!!را بازخوانی میکنیم ، میبینیم بعضی از اشتباهات ناشی از بی اطلاعی و بی تجربگی و ناپختگی و…کافیست به مرگ ملتی ونابودی فرهنگی بینجامد و مردمانی را سالهای سال از خوشبختی و سعادت بدور نماید….
متاسفانه هموراه در هر تحول و حرکتی ، عوام موج سازانند و حرف اول را نیز موج سواران میزنند و چه راحت میتوان به کمک مقوله تقلید عوام را برای موج سازی آماده وسپس برای نیل به هر نیتی بر گرده انها جلوس کرد..!
بنابراین بر همگان است که اگر به اینده و ایندگان علاقمندیم به مفهوم تقلید نگاهی دوباره بیندازیم….!!

گُسل نسلها

حتما مطالعه کنید
روز مهندس..!
پی سی اسکریپت
نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا