دانستنیهاعلمیمحیط زیست

خودروی خورشیدی

خودروی برقی که برقش از پنلهای خورشیدی تامین میگردد

خودروی خورشیدی:

خودروی برقی جدیدی ساخته شده که می‌تواند به کمک صفحات خورشیدی که روی کاپوت، سقف و صندوق عقب نصب شده، مسافتی معادل ۷۲۴ کیلومتر را طی کند. سازندگان خودروی Light Year One تا کنون سه بار برنده چالش جهانی خودروهای خورشیدی شده‌اند.

پارس گیلدا

روند تولید خودروهایی که با سوخت غیر فسیلی کار کنند روز بروز در حال افزایش است.در این میان مشکلاتی که استفاده از سوختهای فسیلی برای محیط زیست و عارضه گرمایش زمین ایجاد کرده است، سبب شده که مخصوصا در سالهای اخیر این روند شتاب بیشتری بگیرد.تولید ماشینهایی که مجهز به باتری هستند،قطارهای شهری برقی و اخیر خودروهای برقی که برق مورد نیاز خود را مستقیما از روی پنلهای خورشیدی که روی بدنه خود آن خودرو نصب هستند از زمره این تمهیدات و اقدامات است.

قطعا این روند در آینده بازهم شتاب بیشتری به خود خواهد گرفت.حتی دیگر جنبه های تکنولوژی شامل نیروگاهها ،صنایع و کارخانجات و..را نیز پوشش خواهد داد.انرژی برق امروزه موتور محرک چرخ زندگی جوامع بشری ست.بدون برق تصور زنده ماندن نیز بسیار مشکل است.لذا حفظ و بهره بردای بیشتر از این دستآورد منحصر بفرد بشری با توجه به چالشهای استفاده از سوختهای فسیلی تنها در قالب استفاده از انرژیی های نو و پاک میسر خواهد بود.

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا