طنزوسرگرمی

روزجهانی بوسه

روز جهانی بوسه
مردم جهان( بجز ما) ششم جولای هر سال  را بعنوان روز جهانی بوسه جشن میگیرند.مطلب زیر را سالها پیش در فیس بوک نوشته بودم که اینجا بازنشر میدهم:
در كنار همه مناسبتهايي كه در دنياي امروز ، جوامع و ملل مختلف تعريف نموده اند وبه بزرگداشت آن اقدام ميكنند يكي هم مقوله” بوسه” هست كه ظاهراً روز جهانيش امروز است…
جهت گراميداشت اين روز وبا توجه به نزديك بودن ماه رمضان، دوبيتي افطاري بوسه را از زنده ياد فريدون مشيري تقديم خوانندگان اين پُست ميكنم….
ضمناً به ياد داشته باشيم كه بوسه از مبطلات روزه نيست ، نه ضعف مياره نه معده درد،نه سرده نه داغ ، مواد نگهدارنده هم نداره ،كم حجم و مقوي هم هست…!!
هر چند شکسته پر به کنج قفسم
یک بوسه بود از لب لعلت هوسم !
وان بوسه چنان است که لب بر لب تو
آنقدر بماند که نماند نفسم !
ياد خاطره جالبي افتادم كه بد نيست اينجا نقل كنم….
چند سال پيش به دليلي گذرم به دادگاه افتاده بود كه قاضي همزمان ماجرايي را از زبان خانمي كه شاكي بود ميشنيد….موضوع از اين قرار بود كه آن خانم ،گويا مسافر يك اتوبوس بين شهري بود كه به همراه دوستش كه اوهم خانم بوده، شبانه عازم شهرستان بودند ودر حين مسافرت خوابش ميبريد و سرش را به پشت صندلي تكيه ميدهد و ميخوابد وكمك راننده نيز از فرصت سوء استفاده ميكند واز او بوسه ايي ميستاند كه البته با بيداري مسافر ودعوي وشكايت و …. منجر و موضوع منتهي به دادگاه ميشود…
اينرا گفتم كه بدانيد دزدي بوسه هم دزدي عجيب و غريبي هست ، چون براي پس گرفتن متاع دزديده شده بايد بوسه ايي ديگر داد….!
اينرا من نميگويم بلكه شاعر ميگويد…
دزدی بوسه عجب دزدی پر منفعتی است
که اگر باز ستانند، دو چندان گردد!
ونيز شعرا معتقدند تجارت بوسه نيز تجارت پر منفعتيست…!
نیست در این گفته ی من وسوسه ای
گر تو به من، قرض دهی بوسه ای!
بوسه ی دیگر سر آن می نهم
لحظه ی دیگر به تو پس می دهم!

پارس گیلدا
روزجهانی بوسه

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا