طنزوسرگرمی

روزجهانی بوسه

روز جهانی بوسه
مردم جهان( بجز ما) ششم جولای هر سال  را بعنوان روز جهانی بوسه جشن میگیرند.مطلب زیر را سالها پیش در فیس بوک نوشته بودم که اینجا بازنشر میدهم:
در کنار همه مناسبتهایی که در دنیای امروز ، جوامع و ملل مختلف تعریف نموده اند وبه بزرگداشت آن اقدام میکنند یکی هم مقوله” بوسه” هست که ظاهراً روز جهانیش امروز است…
جهت گرامیداشت این روز وبا توجه به نزدیک بودن ماه رمضان، دوبیتی افطاری بوسه را از زنده یاد فریدون مشیری تقدیم خوانندگان این پُست میکنم….
ضمناً به یاد داشته باشیم که بوسه از مبطلات روزه نیست ، نه ضعف میاره نه معده درد،نه سرده نه داغ ، مواد نگهدارنده هم نداره ،کم حجم و مقوی هم هست…!!
هر چند شکسته پر به کنج قفسم
یک بوسه بود از لب لعلت هوسم !
وان بوسه چنان است که لب بر لب تو
آنقدر بماند که نماند نفسم !
یاد خاطره جالبی افتادم که بد نیست اینجا نقل کنم….
چند سال پیش به دلیلی گذرم به دادگاه افتاده بود که قاضی همزمان ماجرایی را از زبان خانمی که شاکی بود میشنید….موضوع از این قرار بود که آن خانم ،گویا مسافر یک اتوبوس بین شهری بود که به همراه دوستش که اوهم خانم بوده، شبانه عازم شهرستان بودند ودر حین مسافرت خوابش میبرید و سرش را به پشت صندلی تکیه میدهد و میخوابد وکمک راننده نیز از فرصت سوء استفاده میکند واز او بوسه ایی میستاند که البته با بیداری مسافر ودعوی وشکایت و …. منجر و موضوع منتهی به دادگاه میشود…
اینرا گفتم که بدانید دزدی بوسه هم دزدی عجیب و غریبی هست ، چون برای پس گرفتن متاع دزدیده شده باید بوسه ایی دیگر داد….!
اینرا من نمیگویم بلکه شاعر میگوید…
دزدی بوسه عجب دزدی پر منفعتی است
که اگر باز ستانند، دو چندان گردد!
ونیز شعرا معتقدند تجارت بوسه نیز تجارت پر منفعتیست…!
نیست در این گفته ی من وسوسه ای
گر تو به من، قرض دهی بوسه ای!
بوسه ی دیگر سر آن می نهم
لحظه ی دیگر به تو پس می دهم!

پارس گیلدا
روزجهانی بوسه

حتما مطالعه کنید
من پرداختم
پی سی اسکریپت
نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا