برش کتاب

روشی ساده برای کشتن یک جامعه

روشی ساده برای کشتن یک جامعه

برای کشتن یک جامعه روشی ساده به کار گیرید. بر فرهنگ آنان تمرکز کنید، ابتدا کتاب را از آنها بگیرید و بعد سرشان را درون تلویزیون فرو کنید…

کارل_پوپر

پارس گیلدا

زمانیکه پوپر چنین مطلبی گفته بود رسانه های اجتماعی و فضای مجازی تا این اندازه توسعه پیدا نکرده بود که امروزه درگیر آنیم.اگر قبلا در هرخانه ایی یک دستگاه تلویزیون وجود داشت و اعضای خانواده موقع فراغت، اوقات خود را با آن سپری میکردند امروزه با پیدایش گوشی های هوشمند هر کسی در جیب خود یک چیزی بسیار مخربتر از تلویزیون دارد که حتی موقع کار هم نظر مخاطب را بخود جلب مینماید. به جرات میتوان گفت که در روز هر کداممان بخشی از عمرمان را با مطالب این گوشی ها میگذرانیم.

مطالبی که اصالتشان زیر سوال است.مطالبی که غالبا بر پایه تبلیغات و هدفمند ساخته شده و به دورترین نقاط دنیا شلیک میشوند.امروزه دیگر کسی مثل گذشته نه وقت و نه حوصله کتابخوانی دارد و کتاب فقط برای معدود کسانی ست که هنوز وفاداری شان به این گنجینه معرف و آگاهی سُست نشده است.البته معلوم نیست در ادامه تا کی و کجا ادامه خواهد داشت.امروزه در جای جای دنیا جنگ به معنای واقعی کلمه جریان دارد.جنگ نه با تیر وتوپ و تفنگ که جنگ رسانه !.جنگ نرم!

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا