گزارشات طبیعت گردی و کوهنوردی

سنگ کشتی

سنگ کشتی در مسیر پناهگاه سرچال(کلاردشت)

سنگ کشتی:

سنگی عظیم الجثه به شکل کشتی در دره ایی واقع در مسیر پناهگاه سرچال منطقه عمومی تخت سلیمان علم کوه.

این سنگ بزرگ به فاصله حدودا دوساعته از قرارگاه کوهنوردی ونداربن (رودبارک- کلاردشت)واقع است.جوار این سنگ بزرگ ،محل مناسبی برای استراحت کوهنوردان گرمازده در یک روز گرم تابستان است که عازم قلل منطقه علم کوه وتخت سلیمان و…هستند.

لختی نشستن در سایه آن و نوشیدن از آب سرد و گوارای چشمه مجاورش و خوردن خوراکی و تنقلات و سپس گرفتن عکس در عرشه اش و آنگاه کوله بر پشت نهادن و حرکت کردن و رفتن،هیجان وطراوتی دلپذیر به یک پیمایش سخت و نفسگیر میدهد.

وجود این سنگ در این دره و این منطقه که هیچ اثری از تخت سنگ و سنگهای بزرگ دیگر در اطراف و اکناف آن نیست ،ناخودآگاه این قصه و افسانه را در ذهن آدمیزاد متبادر مینماید که گویی این دره قبلا رودخانه ایی پر آب بوده که کشتی ها براحتی در آن آمد و شد میکردند.آب آن رودخانه بناگهان فروکش کرده و از آن، تنها چشمه ایی کوچک وبستری خشکیده واین کشتی بیادگار باقیمانده است.

 ارتفاع این منطقه از سطح دریا حدودا 2700 متر بوده و بعد از آن شیب مسیر تندتر میشود.

پارس گیلدا

مطالب بیشتر

 

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا