گزارشات طبیعت گردی و کوهنوردی

شاخه جالب

یک درخت ویک شاخه جالب

شاخه جالب:

اینکه درختان جنگلی و کوهستانی بواسطه محیط زبر و خشنی که در آن رشد میکنند دارای شکل وشمایل خاصند موضوع تازه ایی نیست.گاهی راه افتادن سیل و شستن زمین ورانش آن وزمانی وزش بادهای سنگین و دیگر عوارض طبیعی و…بر چگونگی رشد وبقای درختان در بیابانها و جنگلها تاثیر گذار است.این تاثیر گذاری اما بر مقاومت درختان در قبال عوارض طبیعی افزوده و به آنها استقامتی چند برابر در مواجهه با این عوارض میدهد.

عنایت مشترک انسان و دارکوب..!

ولی در نهایت ممکن است شکل وشمایل درختان را تغییر دهد.مثلا ریشه های درختان عیان شوند یا ساقه هایش شکسته و کج و معوج شوند یا تنه درختان بدلیل ضربه های نُک دارکوبها جهت یافتن طعمه سوراخ شده و این سوراخ بمرور ایام، لانه پرندگان و حیوانات دیگر شودو مثل اول ترمیم نگردد.

اما آنچه عجیب و کمی غیر طبیعی بنظر میرسد درختی ست که عکسش را در بالا ملاحظه میکنید.در این درخت ،شاخه ایی وجود دارد که از دو نقطه به ساقه وصل شده است.اینکه چرا و چگونه این کار صورت پذیرفته و چه حکمتی پشتش نهفته است امری ست که حتما و قطعا دلیل خاصی دارد ولی لااقل تاکنون این سوال برای من بی جواب مانده است.

اینهم نمونه ایی دیگر در جنگلهای حومه رودبار

پارس گیلدا

شاخه جالب

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا