عکس و فیلم

شنا ممنوع

لنگرود-ساحل چمخاله بهمن 98

شنا ممنوع

پارس گیلدا

این تصویر گویا یک فاجعه عظیم است.فاجعه عقب نشستن آب دریای کاسپین!.پدیده ایی که در سرتاسر سواحل آن به چشم میخورد.جاهائیکه تا همین چند سال قبل از بطن و متن دریا محسوب میشد بطوریکه بدلیل خطرات ناشی از غرق شدن،تابلوی شنا ممنوع در آنجاها نصب شده.ولی امروزه خود به بخشی از ساحل امن تبدیل گشته بطوریکه دیدن چنین تابلوهایی مضحک بنظر میرسد.

دلایل عقب نشینی ها و عواقب آن

دلایل این عقب نشینی ها یا ناشی از بستن آب رود ولگا روی دریای کاسپین باشد یا ناشی از تغییرات اقلیم و یا خشکاندن تالابها و مردابها بمنظور بهربرداری انتفاعی دارای نتایج فاجعه باری ست.از این تیپ اتفاقات زیاد هستند.کافی ست به خشک شدن دریاچه ارومیه و دلایل آن نظری بیفکنیم.یا خشک شدن سایر تالابها و مردابهاو عواقب وحشتناکش را ببینیم.عواقبش آنچنان غیرقابل باور است که یک نمونه اش مهاجرت جمعیت خواهد بود.

مهاجرتهایی که خالی از عوارض فرهنگی،قومی و…نخواهد بود.قطعابزرگترین معضل اقتصادی و امنیتی مملکت خواهد شد.یکی از نتایج مدیریتهای جزیره ایی و مقطع ایی در مملکت و بکارگیری مدیریتهای کم سواد وبی توجهی به برنامه ریزی های بلند مدت ونیز عدم توجه به برنامه ریزی های کلان مملکتی و… همین تیپ اتفاقات است.اتفاقاتی که موجب خسارات هنگفتی شده و جبران ناپذیر است.

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا