عکس و فیلم

عصرپهبادها

عصرپهبادها

عصرپهبادها:

پارس گیلدا

یکی از ویژگیهای عصر تکنولوژی در قرن حاضر، پیدایش ریزپرنده هایی موسوم به پهباد است.این پدیده نو قادر است برابر آنچه که بشر طراحی و برایش در نظر میگیرد وظیفه محوله را بنحو احسن در کوتاهترین زمان ممکنه به انجام برساند.

از ارسال مرسوله های پستی و سفارشات خرید گرفته تا پیچیده ترین ماموریتها نظارتی و فیلمبرداری وجاسوسی و حتی در صورت لزوم عملیات نظامی از عمده ترین کارهای این ساخته دست بشر است.ساخته ایی که دیگر ریسک بدام افتادن عوامل انسانی و تهدید جانی آنها را به همراه نداشته و بصورت کاملا ایمن ماموریت خود را به انجام میرساند.

همیشه ساخته دست بشر مثل یک شمشیر دولبه عمل کرده است.در اینجا نیز وظایف پهبادها طیف وسیعی را در بر میگیرد که شامل خدمات رسانی و تسهیل امور انسانها و کشتار و..را شامل میشود.امروزه ریزپرنده های یاد شده با فرامینی که توسط ماهواره ها میگیرند براحتی و با کمترین خطا،مسئولیت محوله به انجام میرسانند.

هرچقدر علم و دانش پیشرفت کند انتظار ما این است که برای ابنای بشر رفاه و آرامش به همراه داشته باشد ولی حتما اینگونه نیست.بلکه به بهانه مقاصد دفاع،عرصه های دیگر حیات بشر نیز مورد تطاول واقع میگردد.بعید نیست در آینده ایی نه چندان دور با پیدایش هوش مصنوعی و تسلط آن بر همه عرصه های زندگی،دیگر بشر برای زیستن جای در زمین نداشته باشد.

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا