گزارشات طبیعت گردی و کوهنوردی

قله کاکوه

قله کاکوه و غروب زیبا در مسیر بازگشت از آن

قله کاکوه :

غروب خورشید در مسیر برگشت از قله کاکوه(سیاهکل)
غروب قله کاکوه

آشنایی با قله

این قله در منطقه چوشل(سیاهکل) با ارتفاع 1098 متر از سطح دریا و طول جغرافیایی 49درجه و 56دقیقه و 4 ثانیه و عرض جغرافیایی 37درجه و 5 دقیقه و 31 ثانیه  نماد استواری و سرسبزی در این شهر شرقی استان گیلان است . در دامنه آن آبشار ها و مزارع بسیاری قرار دارد.

در مسیر قله

وقتی در مسیر این قله قرار میگیریم چشم انداز اطراف بسیار زیباست.ما که در زمستان به این قله صعود کرده بودیم هنوز آثار و عوارض پائیز بر چهره خزان دیده جنگلهای مسیر، آشکار وهویدا بود.مسیر حرکت و پاکوبها مملو از گیاهان خشکیده و علفهای ساقه بلندی بودندکه اکنون بر زمین افتاده وگویا دیگر نای بلند شدن و ایستادن نداشتند.

مسیر برگشت

کوهستان آماده میشد خود را برای استقبال از زمستانی سرد وسپید آماده کند.قله کاکوه از قلل مطرح منطقه سیاهکل ولاهیجان است .هر ساله در همه فصولش پذیرای انبوه کوهنوردان بومی و غیربومی ست.صعود ما به این قله همراه با تعداد زیادی کوهنورد بود. منجمله همنوردانی از گروه کوهنوردی مرداویج سیاهکل که در این برنامه میزبان و راهنمای ما بودند.

جلسه پایانی و تعدادی از همنوردان

غروب زیبا در مسیر بازگشت  از قله

در سوم دیماه 1390 به هنگام  بازگشت از قله  وزمانیکه اعضای گروه ضمن استراحت در حاشیه جاده ،به بیان نظرات وپیشنهادات خود پیرامون برنامه صعود در جلسه پایانی مشغول بودند،عکس غروب قله (بالا)را گرفتم.

پارس گیلدا

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا