گزارشات طبیعت گردی و کوهنوردیمحیط زیست

میهمانان ویژه

حیوانات با وفا،میهمانان ویژه

میهمانان ویژه:

سگها حیوانات بسیار با هوش، تربیت پذیر و با وفایی هستند.امروزه در زندگی بشری و در کنار انسانها، خدمات ارزنده ایی ارائه میدارند .با توجه به توانمندیهایی که دارند ارائه این خدمات از طرف انسانها بدلیل نداشتن آن توانمندیها مقدور نیست.هم در کار امداد ونجات و هم در نقش همیار پلیس و خیلی جنبه های دیگر.

در طبیعت نیز همیشه همراه و همگام طبیعت گردان و پیمایشگران حرکت میکنند . آنقدر نمک شناس هستند که با لقمه نانی تا خود قله همراه و همگامت باشند.برایشان فرقی نمیکند سرمای سوز زمستان باشد و یا گرمای طاقت فرسای تابستان.گاهی نیز اسیر نامهربانی برخی انسانها شده و مورد آزار واذیت قرار میگیرند.داستان نامردمی برخی انسان نماها با این موجودات مهربان حتی در برخی موارد از حد تصور خارج است.

حیوانات با وفا،میهمانان ویژه

در بازگشت از صعود مورخ 25 اسفند 96 از قله کله قندی در ماسوله،آنگاه که در ییلاق للندیز و زیر نور آفتاب بهارانه اسفند ،رَحِل اقامت انداختیم تا نهاری میل کنیم دو میهمان ویژه داشتیم. سر سفره مشترکمان نشستند واز آنچه در توشه داشتیم به آنها نیز خوراندیم.بسیار راضی بسیار قانع .سیر شدند با چشمانی که میشد از آن تشکر وقدردانی خواند!.

عکاس:آقای حبیبی

پارس گیلدا

میهمانان ویژه

مطالب بیشتر در رابطه با قله کله قندی

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا