محیط زیست

پول را نمیشود خورد

پول را نمیشود خورد

پول را نمیشود خورد:پول را نمیشود خورد:
تنها وقتی آخرین درخت بمیرد و آخرین رودخانه مسموم شود و آخرین ماهی شکار شود، انسانها خواهند فهمید که نمیشود پول را خورد !
ضرب المثل سرخپوستى

پارس گیلدا

شاید خیلی ها فکر کنند با داشتن ثروت و مال و دارایی واملاک و مستغلات و…یعنی همه چیز دارند.رفاه و آسایش وتفریحات و…برایشان فراوان و فراهم ولذا میتوانند نگران هیچ چیز دیگر نباشند.ولی اگر کمی بیندیشند که این پول و امکانات و مال و ثروت را قرار است در کجا خرج کنند وبه چه آرامشی برسند آنگاه کم کم بفکر فرو میروند وپاسخی برای این پرسش ندارند! همه این امکانات رفاهی زمانی ست که زیستگاه ما قابل زیستن باشد.

اگر قرار باشد بیخردانه محیط زیستمان را به بهانه بدست آوردن امکانات رفاهی بیشتر تخریب کنیم.هوا  را آلوده ودریاچه را خشک وزمین را لم یزرع نموده وعرصه را بر زندگی همه گونه های طبیعی تنگ کنیم آنگاه بلبلان و کنجشکها در کدام جنگل باید آواز بخوانند،ماهی ها در کدامین رودخانه باید شنا کنند.امواج کدامین دریا بایدبر ساحل بتازد و شکوفه های کدامین درخت خواهد شکفت؟

باید بیاموزیم که ثروت و مکنت شرط لازم برای بهتر زیستن است ولی کافی نیست بلکه شعور و آگاهی مقدم بر هر ثروت است.

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا