محیط زیست

کار هنری با ایده زیست محیطی

کار هنری جالب با ایده زیست محیطی در رابطه با زباله ها پلاستیکی

کار هنری با ایده زیست محیطی:
این کار هنری با عنوان “چرا” با بیش از سیصد هزار بطری پلاستیکی کهنه به شکل علامت سوال عظیم”؟”
در دریاچه حسین ساغر هند ساخته شده تا مردم را با پدیده تجزیه طولانی زباله های پلاستیکی آگاه کند..

پارس گیلدا

یکی از راههای انتقال آگاهی ها به مردم استفاده از سازه های مفهومی است.مخصوصا در دورانی که غالب مردمان اسیر نان شبشان هستند وفرصت چندانی برای مطالعه و حتی توجه به برنامه تلویزیون یا مقالات روزنامه ها و… در رابطه با آشنایی با بحرانهای روز جامعه را ندارند،این نوع جلوه ها که با دیدن لحظه ای آنها،پیام مورد نظر را به مخاطب منتقل میکند بسیار اهمیت دارند.

زباله های غیر قابل بازیافت ویا زباله هایی که بازیافت آنها محتاج طی شدن دهها و بلکه صدها سال است امروزه معضلی برای محیط زیستمان است.هر روزه در هر کوی وبرزن و خیابان و…حتی در دل طبیعت شاهد پخش انواع و اقسام این نوع زباله ها بوده وبا افزایش روز افزونشان مواجه هستیم.قطعا شاید نتوان جایگزینی برای این نوع تولیدات که بعد از استفاده تبدیل به زباله میشوند یافت.ولی شاید بتوان با آگاهی دادن به جامعه در جهت کنترلشان اقدام کرد.

ایده هایی مثل استفاده از لاستیکهای فرسوده برای کاشتن گُل و گیاه و ظروف پلاستیکی مستعمل بعنوان گُلدان و…نظایر این نوع ابتکارات هستند .مورد بالا نیز ایده جالبی ست.کاش سازمانهای مردم نهاد و نیز سازمان حفاظت محیط زیست کشورمان از این نوع ایده ها و ابتکارات الگو گرفته ونسبت به بسط وتوسعه این روشها فرهنگ سازی نماید.

کار هنری با ایده زیست محیطی

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا