برش کتاب

کتاب بخوانیم

آنانکه کتاب میخوانند وآنانکه که کتاب نمیخوانند...!

کتاب بخوانیم

کسی که کتاب می‌خواند، هزاران زندگی را قبل از مرگش زندگی می‌کند. کسی که هرگز کتاب نمی‌خواند، فقط یک بار زندگی می‌کند!

جورج‌ آر مارتی

پارس گیلدا

این سوال برای خیلی ها مخصوصا در عصر رسانه و انفجار اطلاعات که مطالب با سرعت نور پخش ونشر ودر اختیار همگان قرار میگیرد مطرح است که چرا باید کتاب بخوانیم؟.وقتی اینقدر سریع اطلاعات در اختیار ما قرار میگیرد،وقتی میتوانیم با یک سرچ ساده اطلاع گزینشی ومورد نظرمان را براحتی از لابلای انبوه مطالب کتابها بیرون بکشیم از اینترنت بیرون کشیده واستفاده کنیم پس چرا باید وقت بگذاریم و کتاب بخوانیم؟.

این دلایل وانبوه دلایل مشابه دیگر هیچوقت آدمی را که مزیتش نسبت به موجودات دیگر تفکر است از مطالعه و خواندن کتاب بی نیاز نمیسازد.افزایش اطلاعات عمومی به سریعترین روش ممکنه و اقدام به هرکاری براساس آگاهی و دانش البته امر خوب وپسندیده و درستی ست.ولی خواندن کتاب که باعث انسجام افکار وآشنایی با تجارب واندیشه های دیگران وافزایش سطح عمومی درک وشعور و معرفت  و اشراف آدمیان به جهان هستی میشود را نمیتوان صرفان با چند خط اطلاعات یا نوشته های موجود در فضای مجازی یا سایتها که تازه در انتقال آنها نیز نمیتوان مطمئن بود رعایت امانت شده است یا خیر معاوضه و جایگزین نمود.

هر کتاب ماحصل تجربه حداقل یک زندگی ست .کسی که کتابهای فراوانی میخواند یعنی تجارب چندین نفر را باخود به همراه دارد.مطمئنا چنین شخصی بهتر میتواند از این سرمایه گرانسنگ جهت ایجاد یک زندگی با کیفیت برای خود ودیگران سود ببرد.

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا