گزارشات طبیعت گردی و کوهنوردی

ییلاق کرمان

ییلاق یا روستای کرمان واقع در جاده اسالم به خلخال

ییلاق کرمان:

شقایق ودشت خدا

یکی از جاده های زیبای استان گیلان ، جاده اسالم به خلخال است.جاده ایی ست که هر چهار فصلش زیبا ودیدنی ست.چه بخش جنگلی این جاده پیچ در پیچ و چه بخش کوهستانی وبدون جنگل آن که هرکدام جاذبه مربوط به خودش را دارد.از دیدن متر به متر این این جاده ، هرگز خسته نخواهید شد.

پیچ جاده انتهای راه نیست مگر اینکه تو نپیچی!

اگر در اردیبهشت یا خرداد گذرتان به این جاده افتاد حتما ییلاقهای دشت شقایق در گردنه الماس و بعد از آن ییلاق یا روستای کرمان را مشاهده خواهید کرد.قطعا از دیدنش حظ وافر خواهید برد.

مرا به باده چه حاجت که مست روی تو باشم!

روستا یا ییلاق کرمان که برخی هم کُرمان میگویند. این روستا بعد از گردنه الماس واقع است.کلبه هایی بعضا سنتی و برخی به سبک جدید در دل دشتی پُر از شقایقهای گردن برافراشته با غُنچه ها شکُفته و گلبرگهای پهن و سرخ صورت از جلوه های زیبای این بخش از مسیر است.

فرش زمردین

موذن بیند ار آن قد و قامت،به قدقامت بماند تا قیامت

اما اگر اهل طبیعت گردی و پیمایش باشید وکمی بالاتر بروید ضرر نخواهید کرد چرا که چشمتان به جمال تپه های سبز وخرمی روشن خواهد شد که اگرچه دیگر شقایق ندارد ولی عشق شقایق انرا سبز و خرم نگهداشته است.انواع گونه های وحشی رنگارنگ که حکایت سعدی هست وفراش باد صبا که فرش زمردین بر این تپه ها گسترانیده ودایه ی ابر بهاری را فرموده تا بنات نبات در مهد زمین بپرورد.دقیقا همینجاست که خواهیم یافت هر نفسی که فرو میرود مُمِد حیات است و چون بر آید مفرح ذات…

دلی کز عشق گردد گرم،افسردن نمیداند!
بی حاصلست یارا اوقات زندگانی،الا دمی که یاری با همدمی برآرد!
با لشکرت چه حاجت رفتن به جنگ دشمن،تو خود به چشم و ابرو برهم زنی سپاهی!

پارس گیلدا

ییلاق کرمان

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل ، پدر و پدربزرگ ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

4 دیدگاه

  1. دوست ارجمند’آقای مهندس مژدهی عزیز’از خواندن مطالب ارزشمندی که با صرف وقت’در این سایت مینویسید’لذت زیادی میبرم.آرزو میکنم سایتتان روز بروز پر بارتر و دنبال کنندگان‌بیشتری دا شته باشد.سپاسگزارم.

  2. تلفظ صحیح نام روستا کُرمان (Korman) می باشد. البته در متن ذکر فرمودید. با احترام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا