محیط زیست

روز طبیعت

روز طبیعت

سيزدهم فروردين موسوم به سيزده بدر ، روز طبيعت نام گرفته است.
اين روز بر همگان خجسته ومبارك….
امسال بخش زیادی از هموطنان ما قطعا مثل سالهای قبل در روز طبیعت،شاد نخواهند بود! بدلیل نامهربانی طبیعت با انها البته در پاسخ به نامهربانی ما با طبیعت در طی سالیان قبل..!
به پاس گراميداشت اين روز سبز، وفارغ از اينكه ديگران در روز طبيعت چه بلايي بر سر آن مي آورند ،خودمان بعنوان يكي از اركان طبيعت، در اين روز با او به مهرباني رفتار كرده و محبت وعلاقه خود را به طبيعت را با نيالودن آن به انواع زباله ها ،به اثبات برسانيم…!
به يادداشته باشيم، اگر ديگران ضمن زير پا گذاشتن بديهي ترين اصول مدنيت ، زباله ها را در خانه خود(طبيعت )رها ميكنند ، لزوماً معلم ما نبوده و ضرورتي به تبعيت از اعمال ناپسندشان براي ما نيست….
متن زیر را به مناسبت روز طبیعت در سیزده فروردین 94 در فیس بوک منتشر کرده بودم..!
در گاهشمار های تاریخی، نقش برخی از اعداد در بعضی از وقایع اتفاقیه خیلی جالبند…!
مثلا همین عدد سیزده که ایرانیان نحسش خوانند…!
در سیزده آبانماه سال 58(که اتفاقا جمع دو عدد 5 و 8 هم میشود سیزده)حادثه ایی در عرصه سیاست اتفاق افتاد که بعدها منشاء بروز خیلی از مسایل شد والبته برخی از سردمداران وبانیان آن واقعه ،بعدها به صدارت و وزارت و وکالت و….رسیدند که یکیش هم متصدی محیط زیست کشور است که فردا یعنی سیزده فرودین که روز طبیعتش میخوانند نیز بنوعی روز محیط زیست یعنی روز اوست….!
حال تا قبل از حلول سیزده فروردین 94(که اتفاقا جمع دو عدد 9 و 4 نیز میشود سیزده)گویا حادثه دیگری در شُرف وقوع است تا گره از کار بسته آن یکی سیزده بگشاید که انشاءا….چنین باد(1)
به هرحال بیش از این بحث را به سیاست نکشانیم که روز طبیعت و پاکیزگی و نشاط وجشن و سرور نزدیک است….!
هرچه میخواهید بر سبزه ها گره بزنیم واز طبیعت لذت ببریم ولی محیط زیست را الوده نکنیم و نیز دقت کنیم هیچگاه بر بختمان گره نخورد که گشودنش سخت سخت است…!

توضیحات(1):اشاره به برجام دارد که در آن دوران در شُرف جان گرفتن بود!
روز طبیعت
پارس گیلدا
نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا