گزارشات طبیعت گردی و کوهنوردی

سرای امید

سرای امید بلدرچین

سرای امید:

قلب گرم جوجه بلدرچین  در کنار سنگ سرد!

یکی ازموارد بسیار مهم و ازاحتیاطات مسلم طبیعت گردان و کوهنوردان مخصوصا در فصل بهار باید توجه به جلو و زیر پا باشد. چرا که اندک بی احتیاطی در طی مسیر  میتواند امیدهای یک پرنده و قلب گرمش را در کنار سنگی سرد به نومیدی بدل سازد.

بوته های خار در کوهستان در ایام بهار مملو از لانه پرندگان است . به هنگام عبور از کنارشان باید دقت کرد که این آشیانه ها ویران نگردد.به کوهنوردان و طبیعت گردان اکیدا توصیه میشود در پیمایشهای خود مخصوصا در فصل بهار وبویژه در پیمایشهای شبانه  حتما از مسیر پاکوب تردد نمایند.چنانچه به بهانه عکاسی و یا به هر دلیل دیگری از مسیر  مشخص شده منحرف شدند مواظب آشیانه پرندگان باشند.

سرای امید

هر بوته علفی یا توده گَوَنی یا ریشه خاری که در فصل بهار سبز میشوند وبه شکوفه و گُل مینشینند میتواند لانه پرنده ایی باشد که در پناه آن تخم گذاری کرده و یا جوجه هایش متولد شده و در حال بزرگ شدن هستند.

عکس حاضر در طی یک پیمایش شبانه که عازم قله شاه معلم ماسوله بودیم گرفته شد.اگر دقت و توجه به جلوی همنوردمان نبود اکنون سرنوشت این جوجه بلدرچین مشخص نبود چه باشد!

پارس گیلدا
سرای امید

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا