علمی

عظمت کائنات

عظمت کائنات:

شراره ایی روی خورشید بطول 130000کیلومتر

دانشمندان طول این شراره روی خورشید را 130000کیلومتر تخمین زده اند.یعنی به اندازه ده تا کره زمین اگر روی هم قرار بگیرند…!

پارس گیلدا

در مورد عظمت و بزرگی جهانی که در آن زندگی میکنیم هرچه بگوئیم کم گفته ایم.بنا به تحلیل فیزیکدانها و متخصصین فن، این جهان تنها یکی از جهانهایی هست که بصورت موازی وجود دارند که نصیب ما شده است.ای بسا موجودات دیگر با شکل وشمایل وزیست دیگر و با فیزیک دیگر همین حالا و در کنار ما در حال زندگیند وما آنها را نمی بینیم.

جهانی با اینهمه سیاه چاله و کهکشان راه شیری ومنظومه های متعدد که هریک شامل سیاره ها و ستاره های فراوانند تنهای یکی از جهان های موجود است.تصورش بسیار سخت و در عین حال مهیج است اینکه تجسم کنیم این جهان از چند خورشید تشکیل شده که پدیده هایی نظیر تصویر فوق روی آن بوقوع می پیوندد.

حیات در کُرات دیگر

دانشمندان وجود حیات را در کُرات دیگر کاملا ممکن میدانند.آنها بدنبال پیدا کردن همسایگان گم شده ما هستند. هنوز ما زمینیان به علم آنچنانی دست نیافته ایم که بتوانیم بطور واضح و مبرهن چندو چون چنین موجودات و حیات آنها را تصوروتجسم نمائیم.وقتی چنین تصوری اینهمه سخت باشد تصور وجود جهان موازی و تحلیل چگونگی وجود حیات در آن بسیار دشوارتر است.

ایا بشر کی و چگونه خواهد توانست از این راز سر به مُهر آگاهی یابد ودر آن صورت چه اتفاقی خواهد افتاد سوالی ست که پاسخ آن کماکان محتاج زمان است.

عظمت کائنات

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا