محیط زیست

مشارکت انسان و پرنده

ساخت لانه با کمک آدمها

مشارکت انسان و پرنده:

مشارکت انسان و پرنده در ساخت لانه پدیده عجیبی ست.اصولا انسانها و حیوانات در موارد گوناگون با کمک همدیگر در انجام امور مشارکت و همکاری میکنند.در این میان میتوان از تربیت سگها جهت انجام امور امداد و نجات،همکاری با پلیس ویا اخیر در برخی کشورها تربیت کلاغ جهت جمع کردن ته سیگارها و یا تربیت ماهی های دلفین در کارهای نمایشی ونیز تربیت فیل واسب و…نام برد.

ولی بندرت دیده شده است که در انجام کاری بدون اینکه آموزشی در کار باشد انسانها و حیوانات با هم همکاری داشته وهمدیگر را درک کنند!.

یک اتفاق نادر وجالب

در روستاهای مهاباد لک‌لک‌ها روی تیر برق لانه‌سازی می‌کنند. اینکه در روستاهای حاشیه تالاب زیبای کانی‌برازان (چشمه گرازها) مردم اینقدر توسعه یافته‌اند که لک‌لک‌ها جرات می‌کنند کنارشان لانه بسازند زیباست. اما مهمتر و زیباتر اینکه لک‌لک با مشارکت مردم لانه می‌سازد !.

پارس گیلدا

بدون شک این اتفاق یکی از زیباترین جلوه های طبیعت است.این صحنه ها زیبایی زندگی و همزیستی مسالمت آمیز بین موجودات را در سایه تعامل دو چندان میکند.میتوان از چنین رویدادهایی الگو برداری کرد جهت تهیه مستند و ساختن فیلمهای آموزشی و تهیه مطالب سودمند دیگر بمنظور آموزش کودکان و حتی آحاد مردم در راستای  ارتقا آگاهی آنان.چیزی  که در کشورهای توسعه یافته فراوان دیده میشود.

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا