برش کتاب

نهایت هنر یک کتاب

مطالعه و اثرات آن

حتی زیباترین کتابها نیز شاید آدمها را تغییر ندهد، نهایت هنر یک کتاب این است که در نویسنده اش تغییر ایجاد کند..!

مسیح درشقایق،  اثر:  کریستین بوبن

پارس گیلدا

شاد برای خیلی ها این سوال پیش بیاید که چرا برخی با اینهمه مطالعه کتاب نمیتوانند در محیط اطراف خود و جامعه ایی که در آن زندگی میکنند تاثیرگذار باشند.ایا این ناشی از بی اثربودن مطالعه و کارآمد نبودنش در ایجاد تغییرات است یا دلایل دیگری دارد؟.

واقعیت قضیه این است که مطالعه و تداوم واستمرار آن وتبدیل کردنش به یک عادت روزمره زندگی ،تاثیرات شگرفی بر روحیه ورفتار خواننده خواهد گذاشت و در این مسئله شکش نیست.ولی اگر انتظار این است که این تاثیرات در کوتاه مدت به اطرافیان و جامعه برگردد البته انجام خواهد شد ولی میزان تاثیرگذاری به عوامل زیادی بستگی پیدا میکند که آمادگی جامعه از مهمترین آنهاست.گاهی این آمادگی بحدی ست که تاثیرات ملموس بوده و برخی اوقات نیز به اندازه ایی ست که محتاج زمان است.

اگرچه امروزه پیدایش انواع رسانه ها و سرگرم شدن مردم به آنها فرصت مطالعه را از مردمان سلب کرده است ولی در نظر گرفتن یک برنامه محدود در روز جهت مطالعه و افزایش سیستماتیک تجارب و ارتقا آگاهیها، کمک شایانی به ارتقاء سطح فرهنگی و اطلاعات عمومی افراد کرده  واگرهم در اطرافیان تاثیر نگذارد در خود شخص تاثیر گذار بوده و عوایدش غیر مستقیم به جامعه هم میرسد ودر رشد واعتلای تدریجی فرهنگ جامعه تاثیرگذار است.

نهایت هنر یک کتاب

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا