اجتماعی

پیشداوری ممنوع

پیشداوری ممنوع:

زمانی میتوانی در مورد راه رفتن من قضاوت کنی که حداقل 100 متر با کفشهای من پیموده باشی…!

پارس گیلدا

از خصوصیات بارز رفتاری بسیاری از آدمیان،پیشداوری بعبارتی قضاوت زودتر از موعد در مورد اتفاقات و حتی همنوعان خود است.پیشداوری ناشی از نوعی قضاوت ناشی از احساسات وکلا بدلیل عدم آگاهی ست.عدم آگاهی و عدم تلاش جهت ارتقا سطح دانش و آگاهی ها و اصرار بر بقا بر نادانی از ویژگی های انسان توسعه نیافته است.

قطعا این خصیصه سبب میگردد که فضای بدبینی در جامعه افزایش یافته وتصمیمات غیر مرتبط وگاه زیانبار در حوزه مدیریت ها و نیز سایر موارد اتخاذ گردد وخسارات جبران ناپذیری را به دنبال بیاورد.تامل وتفکر وتلاش برای ارتقاءاطلاعات وبردباری برای یافتن علت العلل پدیده ها از آموزه های بنیادین است که مثل بسیاری دیگر از این نوع آموزه ها باید مبنایش در آموزشهای مدرسه ایی پایه گذاری شود.

آموزشهای مدرسه ایی سبب ساختن شخصیت اجتماعی و فردی افراد میشود.چنین آموزشهایی به هر میزان که سرمایه گذاری شود نه تنها هزینه تلقی نمیگردد که بنوعی سبب بازخورد مثبتش در جامعه در سالهای بعد میگردد.امروزه اساس آموزش در کشورهای توسعه یافته در آموزشهای مدرسه ایی ست.مفاهیمی مثل رعایت ملزومات زیست محیطی ،کنترل هزینه های و مدیریت منابع،ارتقا ظرفیتهای فردی در تحمل نظرات و انتقادات وخیلی موارد دیگر از اهم مهمات آموزهای ابتدایی در مدارس کشورهای توسعه یافته است.
مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا