عکس و فیلم

چوپان

چوپان

چوپان

در غروبی که آفتاب آن رو به زوال بود چوپانی را دیدم که در آنطرف یک دره عظیم گله گوسفندان وبزهای خود را هدایت میکند تا به خانه باز گردد…
به دوستم گفتم مگر تهران چوپان هم دارد؟ پاسخ داد اینها احتمالا اهل لواسانات باشند…
چند دقیقه بعد آن چوپان به چابکی با گله خود از دره بالا آمد ودر مسیرمان قرار گرفت…
بنابراین نخستین سوال ما از او این بود:شما کجایی هستی و پاسخ شنیدم افغانستان….!

عکس:29-5-94
مسیر سیاه سنگ به شیرپلا

پارس گیلدا

گاهی با خود می اندیشم چرا زمین برای برخی اینقدر تنگ و ناکافی و کوچک است که ناگزیرند برای بدست آوردن لقمه نانی آنهم نه همچین چرب و نرم رنج سفر و هجرت و فراق از خانواده و زادگاه را بر خود هموار کنند و در جایی دیگر،در محیطی متفاوت سکنی گزینند.چرا از بین همه موجودات زنده فقط ابنای بشر هستند که زندگی را بر همنوعان خود سخت و عرصه را تنگ و غیرقابل تحمل میکنند که آنان ناگزیر تن به پذیرش شرایطی غیرقایل قبول دهند؟.

قطعا حماقت و نادانی نسل بشر وتوهمات واوهاماتش مبنی بر عاقل و فرزانه بودن مسبب این ظلم نابخشودنی ست.ادعای اشرف مخلوقاتش هم مثل بقیه ادعاهای دیگر از بیخ و بن پوچ و بی اساس است.

چوپان

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا