برش کتاب

اندیشه، ستون تمدن است

اندیشه، ستون تمدن است و کتاب ستون اندیشه

اندیشه، ستون تمدن است:

اندیشه، ستون تمدن است و کتاب ستون اندیشه..!

پارس گیلدا

اگر تمدن جوامع بشری را به مثابه ساختمانهایی در نظر بگیریم که هر ساختمان متعلق به یک جامعه باشد قطعا و حتما این ساختمان ستونهایی دارد که باز قطعا و حتما آن ستونها روی اندیشه وفکر وتجربه و دانش همان عصر بنا شده است.علم ودانش ماحصل تفکر ویافتن و آموختن و نوشتن است.کتاب گنجینه گرانقدر دانش بشری ست که در یک مجموعه گردآوری شده است.جمع آوری بخشی از دانش در غالب کتاب کار ساده ایی نیست و از عهده هرکس بر نمی آید.

هر جامعه ایی که کتابت بیشتری داشته باشد یعنی دارای تجربه و آگاهی و دانش بیشتری ست.یعنی اینکه جامعه ایی که میسازند ودر آن زندگی میکنند از بُن مایه های دانش و آگاهی ست.هر چه کتاب و کتابخانه و کتابخوان در جامعه بیشتر باشد آن جامعه و آن مردمان متمدنترند.زوال چنین جوامع و چنین تمدنهای اگر نگوئیم اتفاق نمی افتد ولی بسیار دیر یعنی دیرتر از دیگران اتفاق میفتد.

زُعما و سردمداران جوامع و مدیران عالیرتبه آنان اگر به قوام و دوام جوامع خود می اندیشند باید به افزایش تجارب علمی جوامع خود ،ساختن مدرسه ودانشگاه وکتابت ونوشتن و مکتوب کردن تجارب وگردآوری بیش از بیش آگاهی ها  وتجارب علمی کمر همت ببندند.باید نخبگان خود را حفظ کنند تا توسعه و تمدنی پایدار شکل بگیرد.

اندیشه ستون تمدن است

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا