اجتماعی

تمرین لازمه تغییر

هر تغییراتی مستلزم استمرار در تمرین است

تمرین لازمه تغییر:

هرکسی و هر جامعه ایی در تدوین و تعقیب اهداف خود ،طرح و برنامه ایی دارد و ایده آلش این است که پس از طی یک بازه زمانی لازم به هدف و مقصودش نایل آید.

رسیدن به مقصد نهایی مستلزم متعهد ماندن به برنامه و مهمتر از همه تمرینات لازم جهت کسب ممارست در ادامه راه و نیل به مقصود است.

تمرین و کسب ممارست چه در برنامه های فردی و شخصی که توسط شخص اتخاذ میشود و چه توسط مدیران و رهبران نهادها و سازمانها و جوامع بشری برای هدایت جامعه به آرمانشهر مطلوب از اهم الویتهای زندگی روزمره است.بیتفاوتی و سهل انگاری این مهم سبب فاصله گرفتن از هدف شده و ای بسا هدف گذار را از هدفش دور سازد.

توسعه فردی و اجتماعی و کسب اخلاقیات نیکو و رفتار پسندیده و متمدنانه و زندگی در سایه صلح و آزادی وعدالت و امنیت و اهداف والای دیگر نیز مستلزم داشتن طرح و برنامه و تمرین جهت دستیابی به آن است.هرکس در هر مسئولیت و سمت باید بنحو احسن و متعهدانه ایفای نقش نماید و اقلا در حیطه کاری خود،مسئولیتهای خویش را بنحو احسن انجام داده و روز بروز جهت بهتر شدن طرح و برنامه، تمرین داشته باشد.

مطالعه و کسب آگاهی لازم در حوزه تحت مسئولیت ونیز حوزه های اجتماعی به این مهم کمک کرده و انسانی توسعه یافته میسازد.جامعه با انسانهای توسعه یافته بستر مناسبی جهت استقرار دمکراسی و آزادی و عدالت و امنیت را برقرار میسازد.تمرین تحمل مخالف،تمرین تحمل نظرات متفاوت،تمرین زندگی در آزادی و…در جهت تامین اهداف توسعه لازم وواجب است.

بنابراین فراموش نکنیم لازمه بهترشدن تمرین کردن است و بس.

پارس گیلدا

تمرین لازمه تغییر

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا