گزارشات طبیعت گردی و کوهنوردی

حسرت اغنیا

ثروتمندان حسرت چیزهایی را میخورند که فقرادارند

حسرت اغنیا:

توی مسیر قله و شاید وسطهای راه بود که دیدم خودروی چندصد میلیونی (الان باید گفت چند میلیاردی)شاسی بلندی که دوسرنشین جوان و میانسالی به همراه دارد به سختی از لا به لای سنگها و صخره ها خودش را بالا میکشد….!
چند لحظه کنارم توقف کرد و راننده جوان سالش از من پرسید شما از پائینن می ائید(منظورش از پائین، سوباتان بود)گفتم بله چطور مگه …؟!
به سر وصورت خاک آلود و مملو از عرقم خیره شد و جوابی نداد وسرنشین میانسالش گفت هیچی فقط آفرین و درود بر شما….!
میبنید که ما با ماشین به سختی به پائین میرویم ولی دیدیم شما از پائین به راحتی بالا می آئید!با همین مختصر خدا حافظی کرد و رفت….
چند دقیقه بعد که قله را دور زدیم و در دور دستها دیدیم که آن خودرو نیز به دوستانش در دشت مملو از گل و گیاه پائین دست ملحق شد و از دور صدا ساز واواز و بزن و بکوب می آید….!
دوربینم را به منطقه پائین دست تنظیم کردم و چون فاصله خیلی دور بود با زوم ،عکسی به این شرح از آن لحظه ثبت کردمامیدوارم هیچکس حسرت این خودروهای چندصد میلیونی را نخورد که صاحبان انها حسرت خیلی چیزهای دیگر را میخورند که ندارند وشاید یکی از انها سلامتی باشد …!
دوم اینکه کاش هیچوقت پای بنی بشر به این دشتهای زیبا نمیرسید تا آن زیبایی های رویایی اینگونه زیر لاستیکها پت پهن این خوردرو های گرانقیت له و لورده نمیشد!

حسرت اغنیا
ثروتمندان حسرت چیزهایی را میخورند که فقرادارند

پارس گیلدا
حسرت اغنیا

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا