محیط زیست

گرگاس

گرگاس ماحصل جفتگیری سگ و گرگ

گرگاس:

گرگاس یا گرگی ،حیوان دو رگه ایی ست که از جفتگیری گرگ و سگ پدید می آید.این پدیده معمولا در مناطقی که اماکن مسکونی و حیات وحش به هم نزدیکند وگله های سگ و گرگ در مجاورت هم می زیند اتفاق می افتد.جانورشناسان معتقدند سگان همان گرگان اهلی شده اند منتهی با پنج نسل اختلاف ژنتیکی.کارشناسان ، گرگاس را وصله ناجور محیط زیست ارزیابی میکنند. چرا که گرگاسها به مراتب از گرگ خطرناکتر و در وهله اول قاتل بچه گرگ ها هستند.

گرگاسها یا همان گرگ سگها  ماحصل جفتگیری سگ و گرگ بوده وحیواناتی خطرناک هستند.چون از لحاظ ژنتیکی صفات سگ و گرگ را به ارث میبرند لذارفتاری دوگانه بین سگ و گرگ دارند.این حیوانات خطرات بالقوه ایی برای اهالی و حیوانات آنها نیز محسوب میشوند.گرگاسها مثل سگ عوعو میکنند ومثل گرگ زوزه نمیکشند در عین حال ممکن است هر دو عمل را نیز انجام دهند!. برخلاف گرگها بصورت گله ایی نیز حرکت نمیکنند.گرگاسها حیواناتی با هوش وبدنی سرسخت دارند. تشخیص آنها با سگ مشکل ومواجهه با آنها بسیار خطرناک است.

گرگاس ماحصل جفتگیری سگ و گرگ

اخیرا یک محیط بان کشورمان ویدئویی کمیاب از همراهی سگ و چند قلاده گرگ منتشر کرده که بازتاب گسترده ای در جامعه محیط زیستی کشور داشته است.

پارس گیلدا

گرگاس

مطالب بیشتر

نمایش بیشتر

مدیر سایت

من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق / چار تکبیر زدم یکسره بر هر چه که هست..! "حافظ" ......؛ نام و نام خانوادگی:حسین شعبانی مژدهی ؛ شغل: آزاد؛ تحصیلات: لیسانس در مهندسی؛ متاهل و پدر ؛ علاقمند به طبیعت گردی و کوهنوردی و عکاسی ومستندکردن تجارب نزدیک به هفت دهه پیمایش در این محنتگه خاکی..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا